KURUMSAL
SON DUYURULAR
![Uluslararası Göç ve Dayanışma Derneği, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Deprem Sonrası Erken Toparlanma Programı](https://www.adiyamanesob.org.tr/imgs/70x55x2/435905024_18041580409704511_7193130384352060239_n_1.jpg)
Uluslararası Göç ve Dayanışma Derneği, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Deprem Sonrası Erken Toparlanma Programı
05 Nisan 2024![Türk Kızılay ve IFRC İşbirliği ile Depremzede Esnafa Destek Projesi](https://www.adiyamanesob.org.tr/imgs/70x55x2/433890043_799892705500559_5002170647099425845_n_1.jpg)
Türk Kızılay ve IFRC İşbirliği ile Depremzede Esnafa Destek Projesi
01 Nisan 2024![TESK ESNAF CÜZDAN](https://www.adiyamanesob.org.tr/imgs/70x55x2/ekran-alintisi.jpg)
TESK ESNAF CÜZDAN
14 Şubat 2024![Fırıncı esnaflarımıza duyurulur.](https://www.adiyamanesob.org.tr/imgs/70x55x2/firin-ilani-1.jpg)
Fırıncı esnaflarımıza duyurulur.
26 Ocak 20241966 yılında Adıyaman’ın Samsat ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta, lise öğrenimini tamamladıktan sonra 1983 yılında ticaret hayatına atıldı. 2000 yılında inşaat ve gıda sektörüne girerek çeşitli iş kollarında hizmet sağladı.
2008 yılında DURANAY GIDA A.Ş’ yi kurarak yumurtacılık sektöründe patent ve paketleme izni alan olan ilin ilk markası DURANAY YUMURTA’yla 40.000 kapasiteyle yumurta üretimine geçti. İl merkezi ve ilçelerine dağıtım ve pazarlama hizmeti sunmaktadır. Ayrıca beyaz et parçalama ve dağıtım sektöründe de hizmet vermektedir.
2017 yılında DOLUNAY Gıda Enerji Tarım Anonim Şirketini kurdu. Ülker Adıyaman distribütörlüğünün yanı sıra 40’ın üzerinde gıda firmasının da bayiliğini üstlendi.
2018 yılında GES elektrik enerjisi sektörüne yatırım yaptı. Şu anda ilgili şirketlerin tümü Adıyaman OSB bünyesinde faaliyetlerini halen sürdürmektedir.
1988 yılından bu güne kadar, Bakkal esnafı olarak fiili faaliyet gösterdiğinden, 2001 yılında Adıyaman Bakkallar ve Manavlar Esnaf Odası Başkanlığı görevine seçildi. Oda başkanlığının 3.döneminde 2014 yılında Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği başkanlığına aday oldu.
Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı seçildikten sonra, 2018 ve 2022 yıllarında gerçekleştirilen olağan genel kurullarda güven tazeledi. Halen oda ve birlik başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Evli, 6 çocuk babasıdır.
Diğer Yönetim Kurulu Üyelik Görevleri:
· Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği
· Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Mesleki Eğitimi Geliştirme Kurulu Üyeliği,
· Adıyaman Üniversitesi Destekleme Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği,
· İlim Yayma Cemiyeti Adıyaman Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği,
· Adıyaman S.S. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Denetim Kurulu Üyeliği